دل نوشته‌هاي مامان كيان و كيارش
ورود يه تازه وارد به اسم ايليا خان

سلام به بهار، سلام به بوي خوش زندگي و سلام به همه شما دوستاي گلم، اميدوارم كه سال جديد رو با عشق و شور و نشاط آغاز كرده باشين.

راستش الان بايد خواب باشم چون هم خودم و هم پسرا شديدا سرماخورديم و بايد استراحت كنيم،‌ ولي از اونجائيكه ايليا كوچولوي مامان بيتا (دنياي بيتا) دنيا اومده گفتم زودتر از خودش بيام اينجا و همتونو خبردار كنم،‌ البته از جانب خودش وكيلمممممممممم.

ساعت ده دقيقه به نه صبح زنگ زدم به همسر بيتا و اون بهم گفت كه بيتا رو دارن ميارن تو اتاق و ايليا كوچولو هم با وزن 340/3 كيلوگرم وضعش خوبه،‌ نشد بيشتر صحبت كنم، فكر كنم تا يكي دو ساعت ديگه بتونم با خود بيتا صحبت كنم،‌ البته خيلي دلم ميخواست ميرفتم و ميديدمش ولي با اين وضعي كه دارم به صلاح اونا نيست.

ايلياي عزيزم ورودتو به اين دنيا به مامان و بابات تبريك ميگم، اميدوارم كه قدمت براشون خير باشه.

اميدوارم اين شكلي باشي تا مامان بيتا كلي حال كنه.........

 

اين چن روزه حسابي سرمون به ديد و بازديد گرم بوده، مخصوصا كه خاله ناصر از تبريز اومده اينجا و ديشب هم باهم شام رفتيم فرحزاد جاتون خالي. پسرا هم تا تونستن آتيش سوزوندن،‌ مخصوصا كه بعد از چن وقت پسرعموشونم (پارسا) اونجا بود، البته پارسا به شيطوني پسراي من نيست.

امروز اولين روزيه كه تو تعطيلات بدون ناصر از خواب پاشدم، چون رفته سر كار جديد،‌ براش دعا كنين كه كارش خوب بگيره.

الانم كيان از خواب پاشده و در حال سرفه رفته پيش كيارش تا كارتون ببينه،‌ پاشم برم صبحونه‌شونو بدم كه الان صداشون درمياد.

راستي عكسي كه تو پست قبليم گذاشتم، عكسي بود كه مرحوم مهندس نوري مديرعامل فقيدمون به همراه اون با يك ايميل عيد رو به همكاراش تبريك گفت، 21 فروردين اولين سالگرد درگذشت اين مرد عزيزه، روحش شاد...........

حميرا جون اميدوارم عمل پاي شايان خوب انجام بشه و تو بتوني بياي ايران، مرسي كه به يادم هستي عزيزم.

ميدونين كه امسال سال خوكه، مطلب زير رو بخونيد بد نيست:

1386 سال خوک است؛

از سال خوک چه می دانید؟


بالاخره سگ با تمام دلهره ها و اضطراب ها و بی اعتمادیش سال را به پایان رساند و برای یک استراحت طولانی دوازده ساله ما را ترک کرد و فرصت نفس راحت کشیدن پیدا کردیم. بر مبنای گاه شماری های شرقی ها سال ۱۳۸۶ ( ۲۰۰۷ ) سال خوک است.
هرچه نگرانی در سال های قبل بود در سال خوک جایش را به آرامش و شادی و راحتی می دهد
 
  تقسیم دوازده تایی فقط مختص ماه های سال نیست، بلکه چینی ها و اصولا اهل نجوم و تنجیم هم سال ها را به دوره های دوازده تایی تقسیم می کنند که هر کدام را با نماد یک حیوان مشخص می کنند: موش، گاو، ببر، گربه ( از نظر مصری ها خرگوش )، اژدها، مار، اسب، بز، میمون، خروس، سگ و خوک .

این دوره ها آغاز و اوج و فرود دارند و تغییرات آنها شباهت تام و تمام با فصول دارد: آغاز سبز شدن و امید و روشنایی مثل بهار، اوج گرما و برکت مانند تابستان، فرود نرم و آهسته چون پاییز و سرمایی که در دل آن زندگی برای آغازی دوباره خود را آماده می کند همانند زمستان.

خوک آخرین حلقه دوازده گانه سال هاست و در بطن خود زندگی دوباره با تمام شور و شرش را دارد. هرچه تلخی و نگرانی و اضطراب در سال های بز و میمون و خروس و سگ وجود داشت در سال خوک جایش را به آرامش و شادی و راحتی می دهد.

از نظر طالع بینی چینی سال خوک بهترین سال برای تمام مردم دنیاست چون در این سال کار فراوان برای همه وجود دارد و گردش پول عادلانه خواهد بود.

سالی که از دست گرفتاری های سیاسی و اداری می توان نفسی به راحتی کشید. سالی که برای روشنفکران و اهل حساب و کتاب به یک اندازه خوب است. یعنی سال تعادل و تناسب.

از نظر طالع بينی چينی، در این سال خیانت ها و بی اعتمادی ها بسیار کم خواهد بود. سال صلح طلبی عمیق، سالی که دعوا و اقامه دعوا در مراجع ذیصلاح جای بحث های تند و دعوا و جنگ را می گیرد.

سالی که ادبیات بر تارک آن خواهد درخشید و نویسندگان و شعرا به دور از دغدغه های رایج به موفقیت های چشمگیری نائل خواهند شد.

بچه هایی که در بهار و تابستان سال خوک متولد می شوند در رفاه و آسودگی زندگی خواهند کرد.

البته به دلیل سادگی بیش از حد خوک امکان زودباوری، فریب خوردن و نومیدی هم وجود دارد.

از بدی های سال خوک این است که افراد از هم دیگر تقاضای کمک کمتری می کنند و احتمالا آسیب بیشتری می بینند.

تاثیر علامت خوک بر نمادهای حیوانی دوازده گانه

نه تنها سال خوک، بلکه تمام علایم دوازده گانه برای متولدین همه ماه ها تاثیرات یکسانی ندارند.

متولدین سال موش ( ۱۳۱۵، ۱۳۲۷، ۱۳۳۹، ۱۳۵۱، ۱۳۶۳ ) می توانند تا دلشان می خواهد با دمشان گردو بشکنند! و البته برای آینده برنامه ریزی کند و شکرگزار باشند.

متولدین سال گاو ( ۱۳۱۶، ۱۳۲۸، ۱۳۴۰، ۱۳۵۲، ۱۳۶۴ )، سال ببر ( ۱۳۱۷، ۱۳۲۹، ۱۳۴۱، ۱۳۵۳، ۱۳۶۵ ) ، سال گربه ( ۱۳۱۸، ۱۳۳۰، ۱۳۴۲، ۱۳۵۴، ۱۳۶۶ ) ، سال اسب ( ۱۳۱۹، ۱۳۳۱، ۱۳۴۵، ۱۳۵۷، ۱۳۶۹ ) ، سال خروس ( ۱۳۱۲، ۱۳۲۴، ۱۳۳۶، ۱۳۴۸، ۱۳۶۰ ) و سال خوک ( ۱۳۱۴، ۱۳۲۶، ۱۳۳۸، ۱۳۵۰ و ۱۳۶۲ ) هم سال خوبی در پیش دارند با کار زیاد و مشکلاتی که در اسرع وقت به سامان می رسند.

متولدین سال اژدها ( ۱۳۱۹، ۱۳۳۱، ۱۳۴۳، ۱۳۵۵ و ۱۳۶۷ ) ممکن است امسال بی پول شوند.

متولدین سال مار ( ۱۳۲۰، ۱۳۳۲،۱۳۴۴، ۱۳۵۶، ۱۳۶۸ ) بهتر است منتظر سال بهتری باشند.

متولدین سال بز ( ۱۳۲۲، ۱۳۳۴، ۱۳۴۶، ۱۳۵۸ ، ۱۳۷۰ )، میمون ( ۱۳۲۳، ۱۳۳۵، ۱۳۴۷، ۱۳۵۹، ۱۳۷۱ ) و سگ ( ۱۳۲۵، ۱۳۳۷، ۱۳۴۹، ۱۳۶۱، ۱۳۷۳ ) باید احتیاط پیشه کنند و مواظب دخل و خرج و خانواده شان باشند.

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        یکشنبه ٥ فروردین ،۱۳۸٦ - بيتا